Drinki na bazie rumu

Trudność:
 • | Przygotowanie: około 0 minut | Porcja dla 0 osób

  Na jednej z wcześniejszych stron polecam ulubione drinki, teraz czas na wybrane drinki z rumem. Szczególnie polecam rum z napojem imbirowym. Sprawdźcie poniższe receptury na drinki na bazie rumu.

  Rum, limonki i napój imbirowy

  Rum z napojem imbirowym i limonką

  Rum z korzennym napojem imbirowym

  Składniki:
  150 ml napoju imbirowego (np. Old Jamaica Ginger Beer), 50 ml  rum – ciemny lub jasny, 1 limonka (ostatecznie cytryna), kruszony lód.

  Jest to jeden z moich ulubionych drinków na bazie rumu. Podstawą jest złoty rum (np. Bacardi) oraz napój imbirowy. Ważne jest, by nie było to piwo zbożowe aromatyzowane imbirem (większość tego co w Polsce można kupić to właśnie aromatyzowane piwo). Napój imbirowy musi mieć dopisek “root ginger”, ale zapewne będzie też nazwa ginger beer soda.

  Receptura drinka rum z napojem imbirowym jest następująca:
  Do szklanki highball wrzucamy kruszony lód (do 1/3 wysokości). Kroimy limonkę na pół, jedną połówkę wyciskamy na kruszony lód, drugą kroimy na ćwiartki i wrzucamy do szklanki. Wlewamy rum do szklanki, uzupełniamy napojem imbirowym. Drink gotowy.

   Rum z sokiem ananasowym – Flamingo

  Składniki:
  40 ml jasnego rumu, 120 ml soku ananasowego, 10 ml soku z limonki (ostatecznie z cytryny), 10 ml syropu grenadine, 5 kostek lodu.

  Flamingo to prosty drink na bazie rumu. Do shakera wkładamy kostki lodu i wlewamy składniki – jasny rum, sok ananasowy, sok z limonki oraz syrop. Całość mieszamy w shakerze w klasyczny sposób – 8-10 sekund. Przelewamy do szklanek highball przez sitko barmańskie.
  Drinka można wykonać także w wersji “sunrise” – do shakera nie dodajemy syropu grenadine, który wlewamy na końcu do highballa, by uzyskać efekt jak w tequili sunrise.

  Robinson Crusoe

  Składniki:
  40 ml jasnego rumu, 40 ml soku anansowego, 4 kostki lodu.

  Robinson Crusoe to prosty, średnio mocny drink na bazie rumu jasnego typu short. Całosć przygotowujemy w shakerze. Wrzucamy wszystkie składniki do shakera, mieszamy energicznie. Gotowy drink przecedzamy do kieliszka koktajlowego lub shot.

  Kawa z rumem

  Składniki:
  30 ml jasnego rumu, 30 ml kawy (espresso lub americano), 5 ml syropu cukrowego, kilka kostek lodu.

  Czarna Róża to short drink na bazie rumu i kawy. Ciekawe połączenie – w przeciwieństwie do herbaty z rumem – kawę podajemy zimną.
  Drink mieszamy w shakerze – wkładamy kostki lodu, wlewamy zimną kawę, rum oraz syrop cukrowy i mieszamy 8-10 sekund. Drink przelewamy do kieliszka koktajlowego.

  Więcej sprawdzonych przepisów:

  Tagi: ,

  Zostaw komentarz:

  1. Krzysiek_G pisze:

   Proste i smaczne przepisy

  Zostaw komentarz: