Grillowany pstrąg

Trudność:
 • | Przygotowanie: około 25 minut | Porcja dla 1 osób

  Grillowany pstrąg

  Grillowany pstrąg

  Kochamy grillować! Coraz częściej grillowanie nie kojarzy się z kiełbasą, czy karkówką. Na grillu można łatwo przygotować pyszną rybę. Przepysznym daniem jest grillowany łosoś, ale równie pyszny jest pstrąg. Wystarczy trochę zachodu, by wykonać genialne grillowane danie – jakim jest grillowany pstrąg.

  Składniki na grillowanego pstrąga:

  pstrąg – jedna porcja na jedną osobę to ryba o wielkości 25-30 dag
  cytryna
  natka pietruszki
  masło
  przyprawy – pieprz cytrynowy, kolendra, sól, ewentualnie przyprawa grillowa

  W przygotowaniu pysznego grillowanego pstrąga, kluczem do sukcesu jest świeża ryba. Idealne są młode pstrągi o wielkości 25-30 dag. Rybę należy wypatroszyć, oczywiście można kupić już przygotowanego pstrąga. Nie musimy odcinać głowy, wystarczy przygotować natkę pietruszki, masło, cytrynę lub limonkę oraz kolendrę, sól i pieprz. Rybę wypełniamy gałązkami pietruszki, plastrami obranej cytryny, listkami kolendry oraz kilkoma płatkami masła. Można nałożyć skórkę z cytryny na rybę, łodygi pietruszki ułożyć wzdłuż ryby.

  Nafaszerowaną rybę zawijamy w folię i odstawiamy na 30-60 minut. Pstrąga można włożyć na grill lub do piekarnika. Tak przygotowana ryba ma skórę, która idealnie odchodzi od mięsa, a i ości łatwo oddzielić. Podajemy z cząstkami cytryny do skrapiania ryby.

  Wersja oldscholowa – pieczona ryba w żarze ogniska z takoż pieczonymi ziemniakami!

  Więcej sprawdzonych przepisów:

  Tagi: , , , ,

  Zostaw komentarz: